Nowości

System iOS 13 oficjalnie dostępny – lista kompatybilnych urządzeń, pełna lista zmian i nowości

Nowy system iOS 13 oficjalnie dostępny!

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło wszystkim użytkownikom finalną wersję systemu iOS 13. Na jakich iPhone’ach będzie działał nowy system? Jakie wprowadzono zmiany i nowości w systemie iOS 13? Dowiesz się o tym z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Lista kompatybilnych urządzeń na których działa iOS 13

Poniżej  zamieszczamy listę kompatybilnych urządzeń na których będzie działać iOS 13:

– iPhone 11
– iPhone 11 Pro
– iPhone 11 Pro Max
– iPhone XS
– iPhone XS Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone SE
– iPod touch 7 generacji

Pełna lista zmian i nowości jakie znalazły się w najnowszej wersji iOS 13

iOS 13 wprowadza wiele zmian i nowości. Ma nowy wygląd. I daje mnóstwo nowych możliwości. Oto najważniejsze funkcje i udoskonalenia:

Tryb ciemny
Jedną z najpopularniejszych funkcji w iOS 13 jest Tryb Ciemny. Możesz zaplanować jego włączenie o określonych porach lub ręcznie włączyć za pomocą Ustawień lub w Centrum Sterowania. Nowe tapety są również zoptymalizowane do trybu ciemnego i automatycznie zmieniają się podczas przełączania między jasnym, a ciemnym trybem.

Zdjęcia i aparat
Aplikacja Zdjęcia również otrzymała ważne aktualizacje, które ułatwiają wyświetlanie zdjęć, zrzutów ekranów i duplikatów. Dostępna jest także nowa karta Zdjęcia, która ułatwia przeglądanie biblioteki zdjęć.

Zupełnie nowa karta Zdjęcia pozwala przeglądać bibliotekę zdjęć z różnymi poziomami selekcji, dzięki czemu możesz łatwo znajdować i udostępniać swoje zdjęcia i filmy.

W systemie iOS 13 aplikacja Aparat uzyskała kilka znaczących ulepszeń. Możesz teraz dostosować intensywność oświetlenia portretowego, które według Apple może pomóc wygładzić skórę, wyostrzyć oczy i rozjaśnić rysy twarzy. Dostępny jest także nowy efekt High-Key Light Mono dla użytkowników iPhone’a XR lub nowszego.

Prywatność i bezpieczeństwo
Firma Apple wprowadziła wiele zmian w uprawnieniach do lokalizacji aplikacji i przejrzystości w iOS 13. Od teraz będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy aplikacja korzysta z Twojej lokalizacji w tle, dzięki temu będziesz mógł zdecydować, czy nadal wyrażać na to swoją zgodę.

Mapy
Nowa funkcja “Rozejrzyj się” pozwala „zanurzyć się w widoku 3D”, która daje możliwość przeglądania obszaru w zakresie 360 ​​stopni. Mapy pozwalają również na tworzenie i organizowania ulubionych lokalizacji, a także ulepszone wskazówki Siri, tranzyt w czasie rzeczywistym, status lotu i ulepszenia CarPlay.

Memoji i Wiadomości
W iOS 13 istnieje kilka nowych funkcji w aplikacji Wiadomości. Na przykład możesz teraz łatwo udostępnić swoje imię i zdjęcie znajomym. Możesz nawet użyć Animoji, obrazu lub monogramu do swojego zdjęcia. Inne ulepszenia Wiadomości obejmują naklejki Memoji, ulepszone wyszukiwanie, nowe Animoji i wiele innych.

Przy­po­mnie­nia
Aplikacja Przypomnienia w iOS 13 jest zupełnie nowa i oferuje bardziej zaawansowane sposoby tworzenia, organizowania i śledzenia przypomnień. Siri sugeruje teraz przypomnienia w całym systemie iOS, co ułatwia dodawanie nowych przypomnień. Istnieje również obsługa załączników, nowy szybki pasek narzędzi, inteligentne listy i wiele innych.

Ulepszona Wydajność
Apple twierdzi, że uruchamianie aplikacji jest nawet dwukrotnie szybsze, a Face ID jest nawet o 30% szybszy. Firma Apple opracowała również lepszą metodę kompresji aplikacji i aktualizacji do pobrania. Dzięki temu będzie można je szybciej pobrać zużywając przy tym mniej transferu danych.

Apple Arcade
W iOS 13 znajdziemy nową usługę Apple Arcade, która umożliwia dostęp do kolekcji gier za jedyne 24,99 PLN miesięcznie. Gry będą również dostępne na Apple TV i macOS Catalina i zostaną uruchomione jeszcze tej jesieni. Wraz z Apple Arcade, iOS 13 dodaje obsługę kontrolerów gier. Oznacza to, że możesz teraz podłączyć kontroler Xbox lub Playstation do swojego iPhone’a lub iPada.

Zaloguj się, używając konta Apple
Logowanie za pomocą Apple to nowa funkcja, która jest jedną z wyróżniających się funkcji iOS 13. Umożliwia łatwe logowanie się do aplikacji i stron internetowych przy użyciu Twojego Apple ID, co oznacza, że ​​nie musisz tworzyć nowych haseł. Dostępna jest również opcja „ukryj mój e-mail”, co oznacza, że ​​nie musisz udostępniać swojego adresu e-mail określonej aplikacji.

Zmian i nowości jest jeszcze więcej. Kliknij w poniższy przycisk, aby zapoznać się ze wszystkimi nowymi funkcjami wprowadzonymi w systemie iOS 13.